Jak odnieść sukces?

Wiele jest poradników które typują główne cechy sukcesu i jak go odnieść. Jest też setki poradników jak być szczęśliwym. Nawet są setki książek jak zostać milionerem. Niestety nic kompletnie z tego nie wynika, wielu ludzi czyta poradnik za poradnikiem, idzie na kolejne szkolenie. Pusta wiedza teoretyczna, wiele wymówek i mało chęci.

sukces

Dla każdego z nas pojęcie sukcesu, szczęścia jest inne. Wynika to z naszego wychowania, środowiska, kodu dna i setki innych cech które można wymieniać nieskończoność. Sukces też zależny jest od naszego wieku, gdzie 10 latek, 20latek, czy 60 latek będą mieli zupełnie inne potrzeby odniesienia sukcesu.  Na tyle definicji wystarczy, nie powiem Ci też jak zostać milionerem, czy zostać gwiazdą rock and rolla. Powiem Ci jedynie o moim doświadczeniu pracy z klientami którzy odnieśli sukces i tymi którzy nie byli na niego jeszcze gotowi.

Pierwszym krokiem przybliżającym Cię w kierunku sukcesu jest świadomość i chęć zmiany. Świadomość pomoże określić Ci gdzie jesteś, co pragniesz, do czego zmierzasz i jak to osiągnąć. Chęć zmiany będzie wielkim motywatorem na drodze przemian, upragnionego celu i sukcesu.

Lecz to raczej za mało, potrzebujesz jeszcze dużo konsekwencji w obranym działaniu, a także chęci szukania nowych dróg i możliwości rozwiązań. Potrzebujesz odwagi by wyjść poza strefę swojego komfortu czy pójścia na łatwiznę. Potrzebujesz zrobić jeszcze jeden krok dalej niż inni. Musisz dać z siebie więcej. Odnaleźć w sobie każdego dnia moc i satysfakcję.

To już naprawdę dużo, ale nadal za mało. Potrzebujesz wierzyć w siebie, w swoją siłę, w swój cel, musisz zaufać sobie. Potrzebujesz być cholernie elastyczny w tym co robisz. Odróżnij sytuację w której działasz sam, a kiedy potrzebujesz wsparcia. Rób to co umiesz najlepiej, ale w innych sytuacjach wspieraj się ludźmi którzy działają najlepiej i zaufaj im. Sam mało kto osiąga sukces. Otaczaj się ludźmi podobnymi, którzy więcej działają, niż marzą. Nie masturbuj się intelektualnie, setkami pomysłów, nie trać na to czasu, bądź w teraźniejszości. Tu i teraz. Działaj!

Nie ma wymówek, nie ma ale. Ty i jeszcze raz Ty. Podróż zaczyna się od pierwszego kroku, a ty go już uczyniłeś. Teraz czas na kolejne.

O mnie Pawel Wroński

z wykształcenia ekonomista. Jego fascynacja rozwojem osobistym doprowadziła do tego, że uzyskał Certyfikat Coacha Biznesu oraz Międzynarodowy Certyfikat ACC w International Coach Federation. Nigdy nie osiada na laurach więc obecnie zgłębia tajniki języków programistycznych. Jest osobą bardzo kreatywną, upartą, „zadaniową” – nie spocznie dopóki nie ukończy rozpoczętego projektu.