Koło życia – przydatne narzędzia dla coachingu, psychologii i rozwoju osobistego.

Koło życia – przydatne narzędzia do pobrania.

W pracy coachingowej, życiu potrzebujemy różnego rodzaju wskazówek, drogowskazów, czy kompasów. Coaching i psychologia, bardzo chętnie wykorzystuje różne narzędzia i techniki, prowadzące do odkrycia wewnętrznego potencjału, spełnienia czy samorealizacji. Takim jednym z narzędzi jest koło życia (Wheel of Life).

Jest to proste, wielokrotnego użytku narzędzie 🙂 można wydrukować z pliku zamieszczonych poniżej, lub szybko samemu narysować na kartce.

koło życia przykład
koło życia przykład

W tym ćwiczeniu należy ocenić swoje zadowolenie z chwili obecnej. Środek koła oznacza zero zadowolenia. Obrys koła to zadowolenie całkowite: 10 punktów. Oceń swój każdy aspekt w skali od 0 do 10 i narysuj linie łącząca wszystkie wartości.

Narysuj koło lub pobierz plik 

  • Jakie koło powstaje? Jak na takim kole się jedzie?
  • Co koło życia mówi o Tobie?
  • Co byś chciał(a) zmienić?
  • Który aspekt można poprawić?
  • Który aspekt wpływa na wszystkie, czy większość?

Po pewnym czasie narysuj koło od nowa, zobacz co się zmieniło. Rysunek pomaga aktywować Twoją podświadomość.

Życzę udanych kół! 😉

 

 

 

O mnie Pawel Wroński

z wykształcenia ekonomista. Jego fascynacja rozwojem osobistym doprowadziła do tego, że uzyskał Certyfikat Coacha Biznesu oraz Międzynarodowy Certyfikat ACC w International Coach Federation. Nigdy nie osiada na laurach więc obecnie zgłębia tajniki języków programistycznych. Jest osobą bardzo kreatywną, upartą, „zadaniową” – nie spocznie dopóki nie ukończy rozpoczętego projektu.