hnb

High Need Baby – przydatne linki

Najpopularniejszym artykułem do tej pory jest wpis na temat High Need Babies i w związku z tym, że spora część czytających go Mam jest zainteresowana dodatkowymi materiałami, postanowiłam umieścić je w osobnym artykule, tak aby móc cały czas poszerzać listę wartościowych linków.

Poniżej zamieszczam listę linków, którą  postaram się uzupełniać o warte uwagi materiały – mam nadzieję że okażą się dla Ciebie przydatne 🙂

Kim są HNB, jakie są ich specyficzne zachowania i dlaczego bycie rodzicem HNB bywa takie trudne

Skąd wzięło się pojęcie HNB, jakie są jego cechy i kim w przyszłości będzie HNB?

HNB to nie wymówka dla niekompetentnej matki – to temperament dziecka

Cechy HNB i rady dla rodziców

Główne źródło – strona twórcy terminu “High Need Baby”
Ponadto istnieje grupa na Facebooku – można do niej dołączyć w każdej chwili i porozmawiać z rodzicami, którzy też posiadają dzieci o wyjątkowych potrzebach.

hnb
high need baby

Jakiś czas temu napisałam kolejny artykuł na temat HNB, do przeczytania którego serdecznie zapraszam.

Ostatnio trafiłam na określenie low-offer mother, które wskazywałoby na to, że High Need Babies nie istnieją, a problemem jest tutaj matka, która nie potrafi sprostać wyzwaniom jakie stawia przed nią macierzyństwo. Jeżeli chciałabyś wyrazić swoje zdanie na ten temat, to zachęcam Cię do zostawienia komentarza lub do dołączenia do tej gorącej dyskusji.

Jeżeli jest coś czym chciałabyś się podzielić w tym temacie albo uważasz że czegoś zabrakło w moich opracowaniach a mogłoby okazać się pomocne dla rodziców HNB to napisz do mnie proszę – pomoże mi to stworzyć kolejny artykuł 🙂

O mnie Dominika Wrońska

Jestem psychologiem i terapeutą EEG-biofeedback. Fascynuje mnie mózg z jego niesamowitymi możliwościami. Najbliższy moim przekonaniom jest nurt poznawczo-behawioralny, ponieważ nie pozostawia miejsca na domysły, a wszystkie wnioski opiera na mierzalnych faktach. Prywatnie jestem mamą Laury oraz Leo, którzy stanowią dla mnie niesamowitą inspirację i każdego dnia uczą mnie perfekcyjnej organizacji czasu.